Kapitola čtvrtá - Den Země? beze mě!

23. dubna 2010 v 17:02 | džejkej |  Džejkejův průvodce po galaxii
Předem všeho bych chtěl vyjádřit svůj pocit z toho, že je pátek: "Jooooo! wohoooo! PARÁAAADAAAAA! KONEČNĚĚĚĚĚ!!!". To by tak zhruba stačilo. Teď se můžu konečně pustit do vyprávění.

Jak titulek napovídá, včera bylo 22. 4. 2010, tedy den, který připadl dni Země. Nedá se říct, že bych to nějak extrémě postřehl. Dokonce naopak. Po nedávném odborném posudku statika shledali jeden krásný a starý strom (mám pocit, že dub, ale nohu do ledu bych za to nedal) nevhodným k životu. Odsoudili jej tedy k trestu nejvyššímu. Je to smutné, ale je to tak. Nu což, takové věci se dějí a přivazovat se k němu řetězi by bylo celkem nesmyslné. Co je ovšem na této věci podivuhodné je to, že termín, který určili ke kácení byl stanoven právě na včerejší den Země. Na jednu stranu se tak všichni snaží Zemi pomoct všelijakými akcemi, kdy naoko sázejí stromky, třídí odpad a jsou na sebe hrdí, jak že to té Zemi nepomohli, a za rohem řinčí motorové pily a odřezávají větve půlmetrového průměru. Tím titulkem jsem tedy nechtěl říct, že mě něco jako čístá příroda nezajímá - naopak. Chci aby se všichni chovali k přírodě šetrně. Nechci však, aby tomu bylo jen jeden den v roce. Takové ta výše uvedená gesta by pak měla být samozřejmostí, ne jen projevem 'lidskosti'. Toť vše, co bych chtěl říct k tomuto tématu. Teď už si jen postěžuju, co se mi vše nestalo. :-)


Malá rada do života: "když jdete k lékaři, ověřte si, kdy ordinuje. A pokud tak neučiníte před tím, než k němu vyrazíte, učiňte tak alespoň hned poté, co dorazíte. Ušetříte si nějaký ten čas."

Ano - ti co bystře vydedukovali, že mluvím z vlastní zkušenosti mají bod :-). Dnes jsem se totiž odhodlal vydat se pro potvrzení o nechorobnosti k mé lékařce. Došel jsme až do čekárny, kde už seděly dvě matky se svými ratolestmi. Jeden klučina si postavil z místní stavebnice něco, co vzdáleně připomínalo letadlo. V tom, že je to skutečně letadlo mě utvrdily zvuky, které začal vydávat, zatímco jím mával ve vzduchu. Jestli z toho chlapce nebude pilot, popř. alespoň letecký technik, tak už vážně nevím. Druhá bytůstka byla ještě menší holčička, která měla božské kukadla 8-). Pořád někde chodila s dudlem v puse a mamča běhala za ní. Jednu chvíli na mě koukala těma rozšířenýma kukadlama jak kdyby ve mě viděla démona nebo něco takového. Nešlo se neusmívat, jak byla hezky roztomilá - ach :-D. Po chvíli dorazila i jedna slečna zhruba v mém věku. Alespoň podle omluvného listu v ruce šlo usoudit, že jde o středoškolačku.

No tak jsem tak čekal a čekal... četl si Terryho Prachetta. V ruce žmoulal nevyplněné potvrzení. A pak mě napadla geniální (neplést s genitální) myšlenka - podívat se na dveře a místní "otevíračku". Dozvěděl jsem se, že do 10 hodin je ordinace otevřena pro všechny a později jen pro pozvané. V tu chvíli mi v hlavě začaly šrotovat všechny ty ozubené kolečka a hradla typu N&. Jediný pohled na mobil pak stačil k tomu, abych se utvrdil v tom, že jsem nehoráznej vůl a idiot. Nu což - příště se objednám. :-P


Tenhle odstavec nazvěmež škola. Bude krátký. Krom improvizovaného fotbálku sestaveného z alobalové kuličky a dvou prstů reprezentujících hráče to byla nuda. :-D


Tak jsem přišel domů. Celý šťasten, že je pátek a víked a že mě už čeká jen klid. Skoro jsem se trefil. Tedy ohledně toho klidu. Jen mi vypadlo jedno na první pohled nepodstatné písmenko, která před toto slovo patřilo. tím písmenem bylo 'Ú'. :-(

Nu což, uklidil jsem stul, přičemž jsem po jeho úklidu zjistil, že nemám dračí trsátka od tlapky. V záchvatu paniky jsem začal vše zběsile prohledávat (včetně koše - dvakrát :-P). Nakonec bylo mezi dvěma stojany na CéDéčka. Uf. Pak jsem posmékal poličky stoly a skříně hadrem, poluxoval a bylo po všem. Takhle napsané to zní docela jako brnkačka. :-) No, zpětně jsem rád, že je tu zase pořádnej pořádek. Teď poslouchám tata bojs a píšu článek na blog (to jste nečekali co :-D). Také se těším, až zase někdo příjde na ÁjSíKjů, abych mohl zjistit, že si stejně nemám o čem povídat... Ach... :-)

Ták ahojte a ... a ... a vůbec,
Váš Džejkej...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama