Kapitola devátá - Hello, IT...

21. května 2010 v 20:09 | Džejkej (to jakože ten na obrázku) |  Džejkejův průvodce po galaxii
Že prej těžko na cvičišti, lehko na bojišti. No tento týden (a vlastně i ten následující) jsem měl zjistit, jestli je tomu opravdu tak. Rok se totiž sešel s rokem a já, jakožto študák třetího ročníku nějaké té odpor... eeeh.. odborné (já vím já vím, tohle už je OPRAVDU ohraný rádoby-džouk) průmyslovky jsem byl vyslán do terénu. Čekala mě praxe!

Takže jak jsem napsal výše v úvodu, měl se ze mě stát pracující člověk. Nebo jsem si na něj měl alespoň hrát. Tak jsem se ujal té druhé možnosti a spolu se spolužákem (přece jen ta souvislost tam bude... SPOLU-žák) jsem se vydal ke dveřím jisté základní školy Otické. Můj drahý spolužák (dále jen Dejv) zde totiž odstudoval své mládí. I když mám solidní podezření, že s tím "odstudoval" pěkně kecal. Byli jsme tedy přede dveřmi této školy, avšak díky dochvilnosti jisté osoby (jak jsem již napsal - dále Dejv) již byly zamknuté. Bystře jsme se tak polovloupali zadními vrátky.

Uvnitř jsme vyhledali povolané osoby a udělali vše potřebné, aby jsme se povolanými stali taktéž. Řeknu vám - je skvělý pocit vědět, že můžete parkovat tam, kde je cedule "jen pro zaměstnance školy". Jaká škoda, že tam není na další auto místo. To ale odbočuju (cvak, cvak, cvak - pro nepochopy to měl být zvuk blinkru). Došli jsme tedy na místo a už jsme byli zaúkolováni. Vždycky jsem se smál tomu, jak nás psychycky připravovali ve škole na to, že nejčastější věc, co budeme kde řešit je nefunkční tiskárna. Při instalaci ovladačů na dvě tiskárny jsem jak pakoš čučel na to, že to je vážně pravda. Přitom si to vezměte tak, že na celé škole nemůže být víc jak 10 tiskáren (a to už přeháním) Kde se tedy ty stále nově nefunkční tiskárny berou?! :-P

Tentýž den jsme ještě za doprovodu strašně uřvaných ratolestí (mám nutkání napsat 'včetně Dejva', ale to bych lhal, ten byl celkem hodný) ještě instalovali nějaké výukové programy. Pak konečně padla a hurá na oběd a do dom.

Nebudete se doufám zlobit, když v rámci úspory zbytek týdne shrnu do jednoho odstavce. Tak tedy: Nudaaaaaaaa. Až na místně zajímavé úkoly spočívající v hledání funkčního počítače mezi vyřazenými stroji ve sklepě (který obývá moc sympatický pan školník, který má ve sklepě pověšený obraz s prezidentem - ovšem ne s tím ošklivým pánem, který visí všude ve třídách, ale s tím hodným panem Havlem - to mě ani nevím proč potěšilo). Také jsme kontrolovali a zadávali do počítače výsledky SCIO testů, které psali místní osmáci (heh... není to nějaký druh hlodavců? myslím, že ano! :-) ). To byla taky děsná pakárna, ze které budu mít asi noční můry... (aneb představte si něco jako "A, E, C, C, A, B, A, E" máte? tak teď to tak 500krát znásobte!....) Jo, až takhle!

Na každý pád musím uznat, že jsem myslel, že v tom budu plavat (což je vtipné vzhledem k tomu, že jsem ve skutečnosti neplavec :-P) ale nakonec to jde. A to i díky krásné vlastnosti našeho 'šéfa'. Často říká větu typu "A ještě by jste mohli xxx." Pak se zamyslí a dodá: "A nebo víte co? Kašlete na to! Kdyžtak to uděláte zítra!"

Jo a taky jsem děsně naštvaný, že z mého zítřejšího krásně naplánovaného dne zbyla jen další sobota bez programu... chjo!

Váš těžce pracující, udřený a ztahaný Džejkej

PS: korekce chyb a překlepů se odkládá... jak by řekl pan Gavenda: "A nebo víte co?... Nechte to na zítra!" :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Krušinová Lenka Krušinová | Web | 22. května 2010 v 0:03 | Reagovat

Jéé :-) To já jsem měla jen s(r)táže. V tiskárně v Havlíčkově Brodě a v galérii Jána Šmo(l)ka v JiHlavě. A ani na jedné jsem se (ne)předřela :-)

2 J. K. Herman J. K. Herman | E-mail | Web | 22. května 2010 v 8:42 | Reagovat

No je fakt, že ve skutečnosti tam ten telefon nemám, problémy se řeší jen málokdy a menší polovinu (ha... jaký neexistující úkaz :-D) pracovní doby se nudo-flákáme... :-)

3 Lenka Krušinová Lenka Krušinová | Web | 22. května 2010 v 13:07 | Reagovat

Tak to máte fajn :-) Aspoň nemusíte sedět v lavici.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama