Kapitola sedmá - Run Džejkej, run!

10. května 2010 v 22:25 | džejkej |  Džejkejův průvodce po galaxii
Ha! Ano ti důvtipnější z vás asi tuší, kam se bude můj dnešní článek ubírat. Vlastně by ty důvtipné mohly napadnout dvě možnosti. Malá rada: Tu s Forestem vylučuji z virtuálního losování. Ha? Už? Ano! Džejkej si zahrál na rádoby sportovce a šel si zaběhat. A když už, tak rovnou přes hranice k našim drahým sousedům - Polákům.


Začalo to celkem nevinně při každo... (jak to jen nazvat, když to je dvakrát do týdne? :-P) ...eeeh každo-dvakrátdotýdne-ení hodině (45minutovce) TEVh (nevím kdo tu zkratku vymýšlel - prostě tělocviku - asi to bude tím, že TVY už je Technické VYbavení :-P). Už druhou hodinu (45minutovku) jsem totiž doběhl při klasickém rozběhání místním parčíkem jako první. Mám podezření, že mě nechávají vyhrát, ale to radši neberu v úvahu, páč by všechno tohle vychloubání bylo na houby. Rozhodl jsem se však, že pokud je to vyhrávání vážně způsobeno oním necháváním, postarám se o to, aby tomu tak nebylo a já vyhrával poctivě a zaslouženě (i když třeba už vyhrávám :-/ ). Dal jsem se proto na - teď se podržte (čeho/koho chcete) - BĚHÁNÍ!

Ne, skutečně nevím jak dlouho mi to vydrží, nebo tak, ale za pokus to stojí. A aby to stálo za to, dal jsem si hned takový pěkný cíl (který se vlastně vyvrbil až cestou) - Polsko.

Co si budem povídat, je to skoro za humny (vtipné je, že cestou z města jsem skutečně běžel chvilku po ulici, která nese jméno "Za humny" :-D). Sbalil sjem tedy svůj EmPé4 přehrávač nabit energií a mími oblíbenými písničkami od NOFX a vyrazil.

Cesta ubíhala celkem rychle - kupodivu. Přes nemožnost popadnout dech jsem si krásně nevychutnal hezké prostředí plné zeleně a občasného bunkru. To jsem si však vynahradil při první zastávce, kdy jsem si sedl na hromadu betonových panelů, které snad kdysi tvořili bunkr. No možná to i bunkr byl. Byla tam nějaká díra. Doufajíce, že to není trvalé bydliště nějakého z místních bezdomovců (což jsem celkem vtipně vyloučil, páč to je dost daleko od civilizace) sedl jsem si na tu hromadu. Sedělo se skvěle a já měl báječný výhled na širé pole s remízky a na pomalu a nejistě zapadající slunce ve svém 'sexy' růžovém oparu. Původně jsem myslel, že tady cestu zakončím a vydám se nazpátek, ale znáte to. Tu neskutečnou touhu vědět, co je za tím obzorem. :-) Vydal jsem se tedy dál s tím, že už doběhnu až do toho zahraničí (to zní tak fajně dalece :-) ).

Po chvilce běhu a asi dvou spolknutých hmyzích lítavců (no co... prý jsou v tom bílkoviny) jsem už viděl obří tabuli hlásající jak se mají řidiči správně chovat za tou pomyslnou čárou. Hned se mi běželo líp. Ještě kousek. Maličko. Pár metrů... Jooooo! Byl jsem tam! Konečně se na mě smála cedule hlásající, že za ní se nachází "Rzeczpospolita Polska". Já se smál taky. Má energie byla přeměněna v radost z jakéhosi vítězství a euforie. Tak jsem si ji užil a vydal se zpátky s pocitem, že jsem něco dokázal :-). Nejvtipnější mi na tom přišlo, že zrovnka ,když jsem překračoval hranice zpátky do České Republiky, hrál mi do uší song "Leaving Jesusland"... Jak příhodné :-D

Zpáteční cesta byla taková... smíšená. Na jednu stranu se mi už běželo tak nějak stabilizovaně, na druhou mě bolely nohy. A to jakože dost :-). Nicméně jsem to zvlásl až k onomu 'bunkru' na kterém jsme přžedtím seděl a udělal si jednopísničkovou pauzu, po které jsem to doběhl téměř až do svého rodného města. Od tud už jsem pokračoval chůzí. Ale pořád s pocitem zadostiučinění a vítězství. Takového toho na první pohled bezvýznamného, ale o to víc důležitého pro mě samotného. Další cíl byl už jen koupelna v našem bytě. Už dlouho jsem takhle neocenil relaxační účinky vody (teď jsem pár desítek vteřin řešil dilema, jak vtipně to napsat, ale nakonec místo HáDvěÓ, či ledu v kapalného skupenství vyhrála prostě jen voda).

No, jsem zvědav, jestli mi to vydrží a půjdu si zase brzy někam zaběhnout. Ono není lepšího sportu do života. Nejen, že pak člověk může lépe dobíhat autobus/trolejbus/vlak/metro/rogalo/cokoliv, ale hlavně (a to je asi ten pravý důvod, proč jsem se na to dal) může efektivněji 'běhat' za holkama :-)

Váš Džejkej...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama