Kapitola jedenáctá - Ale houby!

9. června 2010 v 18:31 | Džejkej |  Džejkejův průvodce po galaxii
Páč tento blog v posledních dnech zažívá jakousi stagnaci, rozhodl jsem se učinit tomu přítž! A to jakýmsi shrnutím věcí událých - počínaje pátkem, konče v podstatě dnem dnešním.

Pokud vás obrázek doplňující tento článek pohoršuje, hluboce se omlouvám. Jeho význam bude v následujícím článku objasněn, takže hurá do čtení!

Začněmež dnem pátečním. Byl to den sváteční. Nejen, že končil týden pracovní, ba co více - byl jsem pozván na malou komorní VIP oslavu jistého výročí. Výročí narození jedné dívčiny, která je přezděná (zvláštní slovo, neníliž pravda :-) ) na tlapku - vše nej!

Vydal jsme se tedy do jistého čajového doupěte, které se pro takovéto účely už mnohokrát osvědčilo. Nezklamalo ani tentokrát. Páč jsem byl donucen k radikálním škrtům na poli finančním, zakoupil jsem si jen mističku kandovaného (i když to je asi špatně použíté slovo, páč to se asi používá jen u sladkých toťtok... věcí) zázvoru. Byl to vskutku ekonomický tah, páč jen málokomu tato pochutina chutná tak jako mě (mňam) a tak mi zbylo celých 100 gramů (až na jednu kostičku, kterou zbaštil jeden létající savec mužského pohlaví, který vnímá svět po zvukové... dokonce ultrazvukové stránce - prý tak pozná i barvy - huh!) Oslava byla podařená a myslím, že se všichni výborně bavili. Po rozloučení jsem se tdy vydal domů a s pocitem zmoženosti ulehl do své postele.

"Tudududu.... tudududu.... tudududu" - to bylo první, co jsem v sobotu uslyšel. Za normálních okolností bych byl znechucen. Však vzhledem k tomu, že byla sobota, byl jsem na svůj mobilní budík naštvaný zhruba osmdesáti-pěti-násobně. Ještě si to s ním vyřídím a pořádně mu... eeeh.. tedy HO natáhnu.

Byla tedy sobota. Den ve znamení práce u které mě měla doprovázet - a to se dostáváme k obrázku! - muzika. Ne jen tak ledajaká, ale hned ta s punkovým nádechem. Snad jsem se chtěl přesvědčit, jestli má stále puls, snad jsem jen měl rebelskou náladu. Ať tak či tak, stáhl jsem si (jak jinak to udělat u anarchistické ideologie) split CD kapel Punk Floid a Houby (ha!). Musím uznat, že ta muzika se mi hodně líbí. Ne, že by mě ovlivnila natolik, že si postranách oholím hlavu, budu nosit křivák a číro - prostě se mi líbi. (tu tečku si přečtěte jako 'tečka') Taky jsem chtěl zmínit, že jistá... ale jo, myslím, že můžu říct kamarádka, byť jsme se viděli jen párkrát a krátce, mi řekla, že vypadám jako houba (žeby ta na obrázku?). No přeberte si to, stejně jako já, jak chcete. :-)

Úsilím mé pracovní nálady měl být projekt do počítačové grafiky spočívající v modelování trojrozměrného objektu a vytvoření jakési scény. Na poslední chvíli jsme se rozhodl, že budu modelovat naši krásnou Hlásku. Jistě se o hotovou práci podělím s vámi, ale na to si chvilku počkejme. Nutno podotknout, že za onen polotovar jsem v pondělí dostal jedničku. Což je jakože lepší jak dobrý. Dokonce víc než na pochvalu. Je to zkrátka výbor označený řeským písmenem ν (čti 'ný').

Z událostí dalších dní stojí za zmíňku započetí kurzu, po kterém se ze mě snad konečně stane řidič. No ale o tom snad až někdy příště. Tak zatím napřečtenou a pamatujte, že jen dvě věci jsou skutečně nesmrtelné - punk a Jarmila Šuláková (kór kdyby se dala na punkovou dráhu!!!)
Váš kulturně a dekadenčně naladěný Džejkej!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Krušinová Lenka Krušinová | Web | 9. června 2010 v 18:51 | Reagovat

XD Copak punkerka Šuláková :-D ta se neztratí. A navíc:
Houbám patří svět,
takže PUNK´S NOT DEAD :-D

2 J. K. Herman J. K. Herman | E-mail | Web | 9. června 2010 v 18:54 | Reagovat

To je slovo do pranice! wohoooo! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama