Kapitola čtrnáctá - R♂ck for Pe♀ple (část třetí)

13. července 2010 v 15:19 | Hej hou hej - Džej_kej - kdo jinej - než ten NEJ - jou jou jou... (už mi chybí jen rovnej kšilt a gansta výraz alá 'Matýsek se po**l :-D) |  Džejkejův průvodce po galaxii
Vítejte dámové a páni. Vítejte u dalšího nášupu mých zážitků z jednoho jmenovaného fesťáku, kterého jsem se tak nějak náhodou účastnil. Dobře se přivažte a držte si slamáky, začíná průřez druhým fesťákovým dnem! wohoooo!


V předchozích kapitolách jsem tak nějak naznačoval, že jsem od dnešního dne měl tak nějak přestat pořádně spát. A taky že jo. Je zhruba 5 hodin ranních a já se probouzím se zbořeným stanem. Již probuzen začínám vnímat i zvuky. Konkrétně něco jako "prepáč, prepáč" (rodilí Slováci mi odpustí neštudovanost a prznění jejich jazyka :-] ). Kdyby to bylo v nějaké americké romantické komedii, byla by to asi ta scéna, kdy se do sebe dva hlavní herci zabouchnou. No, žel bohu jsme byli na fesťáku a ne v télevizi :-D. Vzpřímil jsem tedy tyč (nehledejte v tom nic perverzního - řeč je pořád o zbořeném stanu) a podíval se ven, kdo že mi to zničil můj skromný příbytek.


Stále ještě zaslepen rozespalostí jsem rozpoznal obrysy dvou postav. Byly to sličné slečny. A navíc Slovenky. Už jsme vám někdy říkal, jakou mám slabost pro Slovenky? Jaká škoda, že ony pro mě slabost nemají... vlastně se jim ze mě spíš slabo dělá. To ale mírně odbočuju. Táákže. Stály tam tedy dvě pěkné dívky. Jedna z nich stála opodál a evidentně jí celá situace nechávala chladnou (což je v tom vedru co říct!). Druhá mě však hned vytáhla ze stanu a začala se mohutně omlouvat a nabízet všelijakou pomoc. Až mě to samotného zaskočilo. Dokonce mě chytla za ruce a řekla něco jako že se jí mám podívat do očí a že všechno bude v klidu. Takhle jak se na to ohlížím to bylo fakt divný... nebo že bych si tu starostlivost ještě přikreslil?.. kdo ví. Na každý pád jsem se jí do těch očí podíval a... wau... dokonale modré a okouzlující až hypnotické oči! huh! Hned bylo na tom světě hezčejc. Nu co, nějako jsem dal dohromady stan a šel si zase lehnout abych nějakou tu hodinu ještě pospal. Slovenky šly taktéž. Přechodně bydlely ve stanu hned vedle mě - ještě s jedním slovákem, který mi při stavbě stanu půjčil podle jeho slov 'ekokladivo' - prostě šutr :-D.


Na podruhé jsme se tedy vzbudil do nového dne a zborcen vedrem jsem se vydal na své odpočívací místo (viz. minulá kapitola). Tam jsem si uvařil polívku, kterou jsem se popálil (au) a pak se vydal opět do vesničky. Myslel jsem, že něco zase nakoupím. Želbohům byl svátek (krásně rozporuplná věta). Tak zas nic. Nu co alespoň jsme zabil kus dne a vydal se zpátky.


Už jsem vám někdy vyprávěl o mém strachu ze psů? No... řekněme to takhle... šel proti mě pes. S páníčkem. Já šel klidným krokem, oni taky. Pes vypadal v klidu. Byl to takový ten zlatosrstý velký... prostě pes. No a jak jsem byl na jeho úrovni, něco mu projelo hlavou (snad viděl do té mojí a věděl, že mám z něj strach) a skočil na mě. Slyšel jsem jen trhání látky a volání páníčka. Pronesl jsem něco přísprostlého na adresu pejska a šel dál s tím, že mám roztrhlou oblíbenou košili. Když tu se tak dívám a z ruky mi tekla krev. To bylo roztrhlá moje oblíbená ruka. Fajn, teď to trochu zveličuju, bylo to jen malé škrábnutí zubem, ale i tak jsme se bál že něco chytnu. Hned jsem to teda opláchl vodou, co jsem měl s sebou a vydal se do kempu vyhledat desinfekci.


Jak jsem tak kráčel, viděl jsem parkovat pány policisty ve služebním voze. Po přečtení nápisu "pomáhat a chránit" mi v hlavě bleskla myšlenka, že by mi mohli pomoct :-). Přistoupil jsem tedy k vozu s tím, že mě kousl pes, jestli nemaj v lékárničce desinfekci. Oni jakože se podívaj. Vytáhl lékárničku a začal se v ní prohrabovat se slovy (omlouvám se, ale je to doslovný výklad) "Tady mají tólik pí*ovin, ale desinfekce nikde. Tak ti dám alespoň náplast". Pak mi dal náplast. :-) No tu jsme pak taky využil. Sice na jiné zranění, ale i tak :-)


To už jsem pak dorazil až do kempu, kde jsem se securiťákem pořešil ošetření. Nějaká holčina tam měla desinfekci tak v klídu. Vrátil jsme se tedy ke stanu s veselou historkou a rukou špinavou od směsi krve a oranžové tekutiny. Můj stan byl v obvyklé poloze - zhozen na zemi. (Už jsme psal, že v celém areálu jsem měl jako jediný Áčko a všichni ho obdivovali? To je co říct mezi tísícema stanů :-D) Byla tam i Slovenka z rána, tak jsme se pozdravili a ona řekla, že jí pobavilo, že si zamykám zámkem ten můj stan. Že asi není pro zloděje moc atraktivní. Na to jsme jí odpověděl, že by se divila. Takové vzácné áčko! Že jsem dokonce uvažoval o ceduli 'objekt je střežen kamerovým systémem'. Pak jsme se nějako vydali různými směry. Ona mi ještě sdělila, že je tu jen dnes a že pak oddjíždí pryč. To mě mrzelo - co už, snad jí ještě někdy potkám. :-)


Přeskočím další děj, páč to byla denní klasika. Proto tu je seznam kapel, kterých jsem se účastňákoval:

_____________________________________________________________________

Druhý festivalový den - 5. 7. 2010

Koblížci - Byli divokou kartou pořadatelů jedné soutěže. A porotci asi věděli proč jim ji udělit. Super muzika mladých hochů, na kterou se dalo slušně zapařit. Jen to byla první hrající kapela, tak se až tak moc nepařilo. U mě dobrý! :-)


Prohrála v kartách - Zase napíšu to samé klišé o tom, jak je to pohodová kapela. Nemějte mi to za zlé, protože tomu tak vážně je. Já fakt už nevím co si mám ke každému vymýšlet... sorry... zkrátka +++ :-)


Tomáš Klus - Přijel nám zahrát spolu s parťákem, jehož jméno už neznám (popravdě bych si nezapamatoval ani toho Tomáše, kdyby to nebylo v brožuře :-] ). Chtěl jsem se tam kouknout, páč jsem o něm furt kdesik slýchal, že má fajn texty a takhle. No... musím uznat, že má no. Takovýchle písničkářů a textařů není nikdy dost. Navíc umí pobavit. A improvizované zpívání s vymýšleným textem, to je taky moje. Třešničkou pak bylo zapojení bubeníka na takové ty africké bubny, kterého prý potkali přímo na RfP a domluvili se, že ho zapojí. No zkrátka jen tak dál chlape! :-)

Čechomor - Liják a Čechomor je skvělá kombinace. Nevím jestli to bylo zoufalstvím, když jsem věděl, že můj stan zažije muka (taky že promokl tak, že jsem z něj vyždímal 3 ešusy vody a já nemohl 2 dny spát, páč bylo vše mokré - včetně spacáku) nebo něčím jiným, ale užil jsme si je jako asi nic předtím tento den. Tančil jsem v dešti a zpíval s nimi jejich písničky. Moc parádní atmosféra! Škoda, že nezahráli nášup...


Divokej Bill - Česká klasika, která mě potěšila. Opět se na ně dalo trochu 'zatančit' a společně si zazpívat. Vše podloženo pěknými videospoty doplňující songy, včetně textů nových songů, co hráli. Plus pro pány efektisty no. :-)


Muse - A bylo to tu. Hedlájneři asi celého fesťáku. No... jak pro koho.... Netvrdím, že by se mi jejich šou nelíbila, to ne jen... jen mi to přišlo dost protáhlé (možná proto, že měli jako jediná kapela asi dvojnásobný prostor ke hraní). Znal jsem asi jen dva songy, na které jsem trochu 'zapařil', ale jinak mě to fakt moc nechytlo. Ať jsou slavní jak chcou, já si třeba užil víc ty Čechomory. Asi mě ukamenujou tisíce nebo i desetitisíce fanoušků, co tam byli, ale každý máme svůj názor a za ním si stojím(e). Jiným se zas nelíbilo NOFX, které jsem si zas užil já. O tom ale až zítra. :-)


Insania - Tak. A bylo to tady. Poslední kapela, která mi pomohla fakt, že nemůžu spát ve svém stanu. Bylo něco málo před půlnocí a já se vydal na rock&pop stejdž, kde hráli. Navnazen jednou nejmenovanou fanynkou :-) jsem se zaposlouchal do písniček, které se mi kupodivu dost líbily. Naposlouchanou jsem měl doma písničku "Peklo jsou ti druzí", která se mi opravdu líbí a tiše jsem doufal, že jí zahrajou... a ejhle - zahráli! :-D Tak jsem byl potěšen a po očku jsem se i rozhlížel kolem sebe, jestli tam neuvidím nějakou šílenou fanynku s jejich tričkem, která tam spolu se svou babčou paří o stosedm.... a ono nic :-[ :-) Snad tedy příště...

___________________________________________________________________________

Nějaké ty pohyblivé obrázky:


Nástup Muse a jeden z těch songů, které jsem znal :-)


Prohrála v kartách

Tak to je vše podstatné z druhého (třetího) dne ... příště se kouknem na mé oblíbence NOFX, ale i slovenské šoumeny Horkýže Slíže... :-)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama