Leden 2012

Za půl roku nashle, zkouškové!

31. ledna 2012 v 12:09 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Woooohooooooooo!

Ano! Včera jsem se dozvěděl, že i poslední zápočet, dělící mě od dalšího semestru, je úspěšně za mnou! Latina opravdu mile překvapila! Já jen doufám, že jsem si všecko štěstí nevyčerpal a budu si moci říkat "Karle, ty jsi ale haluzák!" i nadále!

A v rámci oslavy si dnes dáme jeden strip právě z prostředí jedné takové zkoušky:


Přeju všem ať nic podobného u své vlastní zkoušky neuslyší, pokud možno, nikdy!
Váš haluzák, Džejkej

Veselý Lingvista před objektivem

30. ledna 2012 v 12:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Ptáte se, jak se má náš starý dobrý kámoš, Veselý Lingvista? Že jste o něm dlouho nic neslyšeli? Nuže dnes tedy zas o kousek poodhalíme jeho charakter. Dozvíme se, jak je na tom s focením...


Jak se zdá, není snad žádná překážka, se kterou by si tadyhle Jirka neporadil... a jako vždy - po svém! Vemme si z něj příklad!
Váš Džejkej

Pravidla div(n)očiny

29. ledna 2012 v 9:50 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dneska se na chvilku zase podíváme do nukleární zimy. Takže pořádně se oblečte, nasaďte plynovou masku, dozimetr za opasek a hurá za chlapcema!


Není nad to si věci pořádně ujasnit, co říkáte!

A pozor! Dnes opět soutěžní otázka za virtuální cosi! V dnešním stripu něco není tak úplně v pořádku... příjdete na to co , a proč tomu tak pravděpodobně je?
Váš Džejkej

Džejkej s latinou bojující

27. ledna 2012 v 13:20 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Tož jsem se dneska stavil na ten zápočet z latiny. Musím říct, že prakticky jen proto, abych splnil jeden řádný termín a abych se tudíž později mohl přihlásit na ten opravný. Ve výsledku jsem rozpolcen. Nebylo to zas tak těžké, jak jsem čekal, ale i tak mu zřejmě to málo, co jsem napsal stačit nebude. Popravdě byl neskutečný boj už jen vyplnit informační údaje v hlavičce, které z nějakého podivného důvodu byly nadepsány také latinsky. Jen doufám, že krom jména a UČa bylo tím třetím údajem opravdu datum, jak jsem si vtipně domyslel.

V souvislosti s tím vším, se s vámi dnes podělím i o jeden tématický strip. Nakouknete tak do zákulisí mé přípravy, právě na dnešní písemku. Nutno podotknout, že jde o část, kdy jsem se snažil zapamatovat skloňování podstatných jmen podle druhé deklinace, jejímž vzorem je pro naše účely slovo 'servus', neboli česky 'otrok'. A jakpak že tedy taková příprava probíhala?


V pondělí se ukáže, jestli mi štěstí přálo, nebo jestli (což je pravděpodobnější) strávím zbytek zkouškového nad skriptama do latiny... co dodat... snad jen "alea iacta est!"
Tuam Džejkej

Autorské spory pana Stalina

25. ledna 2012 v 18:58 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Nežli se dostaneme k tématickému stripu, rád bych se velmi krátce vyjádřil k samotnému tématu i v podobě pár slov:

//Osobně nestačím valit oči dookola, jak je svět naráz plný odpůrců sociálních sítí. Ano, jako spousta věcí májí i sociální sítě svá rizika. Ale to má třeba i taková jízda autem (a dokonce bych řekl, že ještě větší s vážnějšími následky - třeba... hmmm... smrt?). Tak proč se mi z těch řečí dookola zdá, že jsou tu JENOM ty rizika a že jsou sociální sítě dílem ďábla. Že zkratka 'SS' není jen náhodná. Že jen kvůli nim nastane letos konec světa...

Ano, sociální sítě jsou špatným pánem. Stačí si však tento fakt uvědomit a sám převzít onu roli 'pána'. Jako sluha jsou totiž věcí přínosnou a v mnoha ohledech život usnadňující.//

Teď ale konec vážné tváře a hurá na strip.

Není tomu dlouho, co jsme nakoukli do pracovny Hitlerovi. Dnes budeme tak trochu pokračovat v diktátorských šlépějích. Jo! A ještě něco! Použitý jazyk označuji za jakousi 'pseudo-ruštinu'. Nakombinoval jsem v ní češtinu a ruštinu v kompomisovém poměru efekt/čtivost/srozumitelnost. Budu rád, když celý strip přečtete s patřičným ruským přízvukem. Tím docílíte lepčejší atmosféry. Je to jen a jen ve vašem zájmu!


Závěrem děkuji Tlapce, která byla moje konzultantka, co se ruštiny (kterou jsem tady tak krásně zprznil) týče.
Váš nadšený kreativista, Džejkej

Klub veteránů ve stripu a poetický bonus

25. ledna 2012 v 15:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Pivo je chléb národa našeho. Alespoň se to tak říká... otázkou je, jak tomu bylo ještě v mém rodném Československu (jak já su hrdý, že to můžu, jako zástupce posledního ročníku existence tohoto státu, napsat), páč jsem byl včera přesvědčen, že chlebem slováků je jakákoliv tvrdá lihovina. Ve výsledku to bude asi fuk, páč ať už je ten chléb jakékoliv formy, s ubývajícím 'bochníkem' je to to poslední, co člověka trápí...

Teď ale k dnešnímu stripu (byť nakreslenému ještě včera - nebojte - ještě před chlebovým dýchánkem). Podíváme se, jak můžou dopadnout nadšenecké projekty zručných mechaniků:


A jak slibuju v nadpisu, dnes se dočkáte i nestripového bonusu. Ten má formu poezie. Alespoň tedy na první pohled. Poradí nám, jak se zbavit nevyžádané pozornosti formou básně. Otázkou je, nakolik je její adresát(ka) schop(en/na) obsah sdělení pochopit. To už je ale problém je(ho/jí)...


Tak se mějte fajn a ... a... a tak vůbec...
Váš Džejkej

Strip metrologický

24. ledna 2012 v 13:20 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jo jo... stripy jsou fantastická věc. Člověk se může vymáčknout (někdy naopak má co dělat aby se vůbec vmáčkl) do tří chlívků přibližných rozměrů a kdo ví, třeba i zanechat nějaké poselství. A proč by to poselství nemohlo být i naučné, řekl jsem si a vytvořil první ze série stripů vzdělávacích.

Tentokrát se koukneme na metrologii, ze které jsem shodou okolností (ještě v kombinaci s chronologií - na kterou se možná podíváme příště) dnes skládal zkoušku. Nutno říct, že sv. Vavřinec, patron můj, byl zřejmě při mě. Teda... nejprve jsem jej proklínal, kde se fláká a trapně přiznával otázku po otázce, že nemám ponětí, o co jde. Poté však přecejen nakoukl a já si odnesl pocit pokořené zkoušky. Byť s písmenem E... jak ale s oblibou říká můj kamarád: "Chuj s tym!" Jsem nadšený, že to vůbec mám.. :-) Teď ale konečně ke stripu:


Teď už skoro můžete říct, že máte staré míry v malíku!
Váš Džejkej

Žurnalistický strip

23. ledna 2012 v 11:59 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Včera jsem byl neskutečně mile překvapen. A čímpak že? Nalezením se ve výběru zajímavých článků na téma týdne (tady). A to hned třikrát páni a dámové! Tím se nejspíše osvětluje i ona zvýšená návštěvnost posledních dní. Píšu to hlavně proto, abych tak vyjádřil dík autorům onoho blogu za zařazení do seznamu. Také však z jiného důvodu - abych o těch stránkách řekl i dalším potenciálním čtenářům, kteří o nich (stejně jako já) doposud neměli ponětí. Jejich výběr je pestrý a máteli tedy chuť pročíst si zajímavé úvahy či jinak seskládané články, neváhejte a prolistujte to tam. :-)

A víte čím dalším se dá taky listovat? Novinama.


Já osobně jsem tu záludnou křížovkářskou otázku neuhodl. Mé obzory jsou holt užší, než jsem doufal. Nicméně nakonec jsem to v rámci zvědavosti dohledal. Nutno říct, že pak jsem si na jednoho známého vzpomněl samovolně. Ten ale v křížovce být neměl. Místo tam měl jiný filozof, o kterém jsem slyšel prvně až při onom dohledávání... A co vy? Uhodnete, kdo by se pod čtyřmi chlívky v křížovce mohl skrývat? :-)
Váš Džejkej (to je podpis, ne odpověď na otázku)

Postapokalyptický strip

22. ledna 2012 v 17:00 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Tak... první, čeho jste si možná všimli je jistá změna zdejšího prostředí. Ani nevíte, co dalo práci domalovat všem těm postavičkám nohy a jiné případně chybějící části těla. Výsledkem jsem ovšem spokojen. A jak se na změnu díváte vy?

A když už jsme u těch změn. Představovali jste si někdy, jaké by to bylo žít v postapokalyptickém (ona je katastrofa už jen napsat to slovo) světě? Radiace si hraje se vším, co jí příjde pod ruku... jak to pak vypadá v praxi?


Tak bacha na nukleární hračky, děcka!
Váš Džejkej

Háčkování jako koníček ve stripu

21. ledna 2012 v 18:40 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Nechcu se tu nějak blíže zabývat okolnostma týkajících se čerstvé aféry okolo serveru Megaupload a následnou odvetou bandy háčkerů se slušivými maskami. Kdo chce, ten si může problematiku dohledat na spoustě míst, tudíž si i udělat svůj vlastní názor na věc...

Co ovšem chcu, je přihřát si právě na tématu hackerství svou stripoidní polívčičku. Setkáváme se tak opět s 'ájtý' chlapcem ze stripu, který odstartoval mé zdejší stripové působení. Tady přichází:


Takže ať už jste piráti silnic, nebo vod virtuálních, bacha!
plác a mlask, Váš Džejkej

Strip s vůní archivu

18. ledna 2012 v 13:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jak jsem již včera nastínil, dneska mířím na jednu zkoušku z přepisu listin, páč ano - přesně to my archiváři máme dělat!

Pro jistotu jsem ale stvořil speciální strip, který mě snad odprostí od věčného vysvětlování. A když ne... tak jsem se prostě zas jednou splet!

Tento strip je specifický také tím, že jsem se v něm snažil autoportretizovat. Do jaké míry se mi to povedlo nemůžete (naštěstí) soudit, páč je zřejmé, že nemáte šajn, jak vypadám ve skutečnosti. Alespoň myslím. Pokud tedy chcete, můžete si ode dneška představovat autora tohoto bezfantazijního blogu přesně tak, jak jej vystihuje následující strip!


To by mělo být vše, teď zpátky do práce! Ach jaj!
Váš vybarvený Džejkej

Ticho v soudním stripu!

17. ledna 2012 v 19:38 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
I když tím tempem zveřejňování dalších a dalších stripů hážu klacky sám sobě pod nohy, touha podělit se o ně s dalšími lidmi vždy zvítězí nad chytrým skladováním...

Proto je zde tento strip ze soudního procesu. Nebudu vás zatěžovat detaily jako "kdo je souzen" nebo snad dokonce "proč je souzen"... a to jednoduše proto, že tak daleko jsem strip nepromýšlel... uvítám tedy jakékoliv případné nápady v komentářích...


A ponaučení z dnešního stripu? Eeeeh... co třeba "Nepáchejte zločin."?... nebo "Nenechte se chytit."?... "Když máte prachy, nenechávete si právníká přidělit státem."?... Jiné nápady?
tak buch, buch, buch, Váš Džejkej

Život jako z pohádky

17. ledna 2012 v 15:30 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Tak jsem se vrátil ze zkoušky (díkybohům úspěšně) ze vskutku zajímavé to vědy - diplomatiky. Kdo ví, čím to bylo způsobeno. Snad i mojí novou učící metodou, která vznikla čirým zoufalstvím nad skripty, při poslechu ZNC. Vypůjčil jsem si od nich tedy melodické schéma a trochu si zablbnul: Tady je výsledek .

Zítra mě čeká přepis listin, tož mi kdyžtak držte palce, páč tam se prý s oblibou lítá... což sice zní úžasně, ale radši bych ještě chvíli zůstal nohama pevně na zemi. Ale teď ke stripu:

Ptal jsem se sám sebe 'Kdo by si nechtěl žít jako v pohádce?...' zamyslel jsem se blíž a zjistil, že by se takových lidí našlo dost... více prozradí následující strip...


Holt ty nejlepší role v pohádce jsou vždy hnedka obsazené...
Váš Džejkej

Dopravní situace ve stripu

16. ledna 2012 v 16:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Poslední dobou si ke mě nachází cestu víc a víc lidí. To je jen a jen dobře. Kór když zjišťuju, že se jim tu dokonce líbí. Spolu s tímto zájmem mě však jímá hrůza co by se stalo, kdyby mě ta přeběhlice Můza opustila. Řekl jsem si, že to zatím řešit nebudu a radši si budu dál užívat její svůdné přítomnosti.

Dneska mě zastihla opět na balkóně, když jsem sledoval projíždějící auta osm pater podemnou. Típl jsem tedy to dohořívající něco a rozběhl se dát tomu nápadu slušivý kabátek. Výsledkem je dnešní strip z prostředí jisté relace v rámci ranního vysílání blíže neurčité televizní stanice.


A popravdě... jsem tím sám proti sobě, páč mé řidičské zkušenosti jsou značně... no... spíš nejsou... nejsou téměř žádné...
Tak zas jednou plác a mlask, Váš Džejkej

Strip z Hitlerovy pracovny...

15. ledna 2012 v 13:00 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes se podíváme do historie. Na jednoho pána, kterého od jisté doby znají snad všichni.
Jak vypadal jeho obyčejný 'pracovní' den? Třeba právě takto:Berte to jako vždy tak nějak z ptačí perspektivy... přecejen jsme národem, kde je trochu přismahlý humor tím správným... jediným... nejčistším... áríjs... ok to by stačilo...
Váš Džejkej

Podmořská zábava

14. ledna 2012 v 11:00 | Džejkej
Určitě vás už někdy napadlo, co celou dobu dělají rybky v moři, aby se nenudily...
Jedna možnost by tu byla...


...no zkrátka zlaté rybky to nemají tak jednoduché.

A ještě pár poznámek ke stripu:
-> Komiksové "bubliny" tímto dostávají zcela oprávněný význam!
-> ŠPLÁC je citoslovce, které v sobě kombinuje "Šplouch" a "Plác"

tož šplác a mlask, Váš Džejkej

Riziko povolání

13. ledna 2012 v 14:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Každé povolání nese svoje riziko... více v dnešním stripu:


Proto, spatříteli někde na cestách znaveného baču, nemějte mu to za zlé...

Váš Džejkej

Strip s pachutí pomsty

10. ledna 2012 v 18:37 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Pomsta. Však to znáte... oko za oko, zub za zub... nejprve mě napadlo, jak by to dopadlo, kdyby se to tak nějak doslovně praktikovalo. Jeden připraví druhého o oko, ten mu to oplatí stejně. První se ovšem nenechá odradit a pokračuje. Připraví druhého i o to druhé. Druhý stejně tak (i když s mnohými obtížemi - přecejen nevidí). Pak je tu ale otázka - co dál? Žádné oči k další pomstě.... dlouho mi to hlodalo v hlavě, než mi to docvaklo! Pak dojde na zuby!

Nicméně dnešní strip jsem vzal z trochu jiného konce. Jak se povedl už posuďte sami.


A co vaše teorie msty? Jak podle vás chutná? A jak jsou na tom s krevní mstou pokrevní bratři?
Váš Džejkej

Rodinné povinnosti Veselého Lingvisty

9. ledna 2012 v 15:10 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Tak... obavy z nedostatku inspirace byly včera na chvilku zažehnány... nutno však říct, že po dokončení stripu se opět vrátily... nicméně teď budu pár dní bádat nad tématem týdne, na který se snad něco plného duchů vymyslí...

Teď ale ke stripu:
-> Dnes se seznámíte i s rodinou Veselého Lingvisty. Konkrétně s jeho synem a synem jeho syna (čímž pádem vnukem), Péťou... ten se původně jmenoval Honzík, ale Honzíků je jak psů. Jak si poradí se svými prarodičovskými povinnostmi? No přeci po svém - jako vždy!
-> Otázka pro publikum: Připomíná vám postava Lingvistova syna někoho slavného, nebo to byl jen můj osobní pocit, který jsem dostal hned po jeho stvoření? Budu rád za reakce v cementářích. :-)
-> A konečně - ano, Veselý Lingvista je trošičku jiný. Je to tím, že jsem strip kreslil nanovo z jiného počítače, kde nemám uloženu jeho originální šablonu, kterou jsem si vytvořil při prvním setkání s ním. Ve výsledku tak má trochu učesanější vlasy A jinak zahnutý textil. Nic co by ho nějak extra odlišovalo od jiných jeho já... nebo jiných jeho on?


To by bylo zhruba vše...
...tož plác a mlask, Váš Džejkej

Narozeninové přání

6. ledna 2012 v 13:10 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Zbystřete své orientační smysly, páč dneska zamíříme až do dalekého orientu...


Není nic horšího, než nepochopené přání... no řekněte sami...
A jaký je Váš příběh o (ne)splněném přání?
Tak بإخلاص., Váš Džejkej