Únor 2012

Vesmírný strip s hvězdným obsazením

27. února 2012 v 12:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
V tomto chaotickém období mě trochu inspirace na další stripy opustila, to je fakt. Avšak i tak se čas od času nějaká ta myšlenka přifaří. Proto si dnes můžete vychutnat Vesmírný strip. A to ne jen tak ledajaký. Hlavní roli má totiž sám Neil Silná-Paže, který nám poodkryje původ jeho slavné věty, kterou údajně vyslovil po přistání na Měsíc.


Je ale pochopitelné, že původní větu bylo třeba patřičně ošperkovat. Představa, že bychom se tu původní, pravdivou, učili ve škole je... SAKRA! Až teď mi došlo, že to docela klidně mohlo být součástí témata předešlého týdne.... no co už... :-)
Váš hledač pravdy, Džejkej

Článek mimostripový

25. února 2012 v 19:09 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Už pár dní jsem nepřispěl novým stripem. Důvod je jednoduchý: Docházejí nápady. Ne že by dookola nebylo inspirace dost, to zase ne. Jen jsou to takové nápady, které zkrátka nezrealizuju. Ve všem tom novosemestrovém shonu (čti "flákání") jsem si ale našel jinou srandu. Přístup k databázi skenů starých knižních svazků. A musím říct, že se tam dají najít hotové poklady! Vybodl jsem se zatím na nějaké luštění starých rukopisů a hledal něco na odlehčení. A našel jsem! Několik publikací je totiž ilustrovaných. A jak, panečku! Prvně jsem tedy takřka jedním dechem virtuálně prolistoval ilustrovanou bibli, která vznika v Praze někdy kolem roku 1340. Je psána formou krátkých poznámek (jak jinak než latinských) a doplněna o krásné ilustrace. Ty jsou mnohdy velmi zajímavé. Hned první ukázka, o kterou se s vámi v tomto článku podělím, může zaujmout i tím, že mi na první pohled připomněla něco, co je mi tak dobře známé. Strip. Posuďte sami. Tři výjevy vedle sebe, shrnující jeden z biblických příběhů:


Jak krásně drastické, neníliž pravda? Ale jedeme dále...


Zázračný strip + dekadentní říkanka

22. února 2012 v 15:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes jsem zavzpomínal na léta vůbec ne vzdálená a jistý profláklý trik:A páč pokračuji i v tvorbě říkankové, podíváme se dnes ve formě bonusu na říkanku lehce dekadentní:


Toť vše, drazí přátelé. Na viděnou zase příště.
Váš Džejkej

Strip melodický n.o. 2

21. února 2012 v 15:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Před nějakým tím pátkem (a taky pondělím, úterým, středou, čtvrtkem, sobotou a nedělí) jsem přispěl do rubriky blogu autorského klubu svým stripem popovým. Další kolo jsem bohužel úplně zazdil, byť jsem měl myšlenku již vymyšlenou. Holt co už. Aby Vám nic neuniklo, myšlenku jsem nakonec stejně zrealizoval (což nebylo těžké, páč postavičky našich hudebních fandů už mám uloženy) a dnes se o ní s vámi podělím.

Zadaným žánrem byla tentokrát "elektronická muzika":

Příštího tématu "Vážné hudby" se snad již zavčasu zůčastním i oficiálně...

A co vy, bando? Taky máte rádi unplugged verze koncertů? A jste pro založení kapely "R2D2 revieval" ?
Váš Džejkej

Filozofie kuřáka

20. února 2012 v 13:09 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dneska opět mrkneme na bedesáckého hrdinu-kuřáka. Minule se rozplýval nad dlouhým životem... dnes to vzal více realisticky... je totiž otevřen všem pohledům na věc... není to žádná suška... i když je možná lehce vysušen všemi těmi tabákovými tyčinkami...


A Bacha! Název dnešního článku je spojen i s další mojí tvorbou! Tvorbou hudební... nebo možná rádoby-hudební... přivítejte tedy mou jednočlennou kapelu Black Flek a vychutnejte si pořádně folk-punkový nářez! Ok... zas takový nářez to není, ale žánrové označení folk-punk se mi líbí... :-)
Tož snad se to někomu zalíbí... komu jo, může se stát i oficiálním fanouškem na BendZounu... Není to pro mě... ale vrchního kapelníka to potěší... že prej dík...
Váš Džejkej

Planeta opic

19. února 2012 v 16:45 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnešní strip je možná prvoočňokontaktně hodně utopický. Avšak... není tomu tak docela pravda... Otázku "Co by se stalo kdyby..." jsem doplnil jedním zvídavým dodatkem, jež se mi do hlavy dostal po shlédnutí jistého filmu... otázka tedy zní: Co by se stalo, kdyby naši planetu ovládly opice?


Holt... je to blíž, než se zdá... a nebo už je to dokonce už otázka minulosti? To už tu raději rozvádět nebudu... chtěl jsem jen do své sbírky stripů (která se mimochodem už pěkně rozrostla) přidat jeden ten politicky rýpavý... :-)
Váš op, Džejkej

Přisprostlý strip a bonusová říkanka

18. února 2012 v 15:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jo, až takhle jsem klesl... vulgarita ve stripu! Ale což. Nebudem si na nic hrát:


Pokud jste pohoršeně neuprkli z těchto stránek, čeká na vás bonus v podobě další ztvárněné říkanky. Tato nese vznešený název Evoluční. Je to takový... pokec s Darwinem:


Toť vše. Tož zase příště!
Váš vulgarista, Džejkej

Byl první Máj, konce světa čas...

18. února 2012 v 1:16 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Bojíte se konce světa? Jakého že? No přece toho Májského! Ťik ťak, ťik ťak... je to za humny... ale žádné obavy. Podle našeho matfyzáckého hrdiny je to jen snůška keců... no... ale to ať vám prostřednictvím dnešního stripu sdělí sám:


Ach ty vládní orgány! (Napsal bych k temu víc, ale snažíc se splnit včerejší lhůtu, píši sic dnes, avšak čerstvě. Byť sám se čerstvě necítím ani v nejmenším...)
Váš Džejkej

Filmový kaligram

16. února 2012 v 11:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes zabrouzdáme, jak by možná pravil Márdi, do úplnýho jinam. Žádný strip. Ale takové to kreativistické cosi v tom zůstane. Páč su chlapec vlezlé, lozím poslední dobou na stránky autorského klubu . Tam se pak zapojuju do všelijakého tématického tvoření. Velmi mě zaujalo poslední kolo básnické sekce. Rozkaz zněl jasně. "Muž s koženou brašnou nesmí za žádnou cenu projet! No... dvě dávky..." (Džejkej se zas jednou nechal unést) Zpátky k rozkazu... měli jsme za úkol vytvořit kaligram. A to ne jen tak ledajaký (teda... on už kaligram sám o sobě nemůže být ledajaký!). Měl se točit kolem nějakého filmu. Sešla se tam řádka pěkných výtvorů, o čemž se můžete přesvědčit tady. Má troška do poetického mlýna pak měla podobu následnou:


A i když vím, že to není tak úplně takový kaligramový kaligram, zatím sklízí úspěch, což mě těší. Snad i proto jsem měl nutkání pochlubit se i tady na domácí půdě... :-)
A těžký úkol pro vás na závěr: Jakým citoslovcem by jste popsali švitořivý zvuk R2D2? Já nad tím bádal tak dlouho, že jsem nakonec nasadil jen klasické a nudné "píp"... ale co si budem povídat... není to ono! :-)
Váš kreativista, Džejkej

Finančně vyždímaný strip

14. února 2012 v 20:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Peníze na stromech nerostou... ono i kdyby jo, stejně by se během chvilky znehodnotila měna a vedlo by to jen k dalším a dalším problémům. Kde ale vzít prachy, když jsou rychle potřeba? Náš věčně zoufalý kolega z dnešního stripu dostal jeden tip zastavit nějaké cennosti. Jakpak mu to pomohlo? Na to už se podívejte sami:


Že on má vždycky takový pech, co? Skoro to vypadá, jakoby proti nemu jeho tvůrce něco měl (muhehehe). Tož zas někdy nastripovanou (skoro to zní, jako bych vás naváděl do užívání drog... už zase?)...
Váš Džejkej

Vymrzlý strip

13. února 2012 v 15:59 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Páč je venku fryšna jak pes, dlouho jsem přemýšlel, jak to tak nějak aktuálně zestripovat... tak dlouho, že s výsledkem nakonec nejsem tak spokojen, jak jsem čekal. Nicméně když už to je stvořeno, byl by hřích se o to také nepodělit. Dnes se tedy koukneme zase do, pravidelnějším návštěvníkům známého, postapokalyptického světa. I když... tady už je to na pováženou...


Původně tam mělo být třinecko, kde je to nejhorší (že prej díky Polsku, které toho produkuje daleko víc, než nějaké železárny... takže žádné pomlouvání někdejších synků Hadamczika, jasné?!)... avšak usoudil jsem, že to chce něco geograficky více profláklého...
Váš promrzlý Džejkej

Strip tmoucí

12. února 2012 v 18:40 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
"Budiž světlo!" pravil bůh, snažíc se po tmě nahmatat vypínač svět(l)a...

A jakmile tak učinil, spatřilo světlo světa také jedna patelevize se svými pazprávami. Alespoň tak je označoval můj děda. A měl recht! Ne že by nebylo vzrušující sledovat, jak se při -15°C z vody stává led, ale musíme si položit otázku, zda takováto informace nezmění pohled na svět milionům lidem...

A my se na takovou jednu patelevizi koukneme i v dnešním tématickém stripu. Tož pohodlně se usaďte, přichází TV Žjóva se svou reportáží z terénu:


Tak tedy... nechť jsou vaše dny prosvětlené!
Váš Džejkej

Hrdinný strip

10. února 2012 v 13:50 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Páč su dneska nějaký vyždímaný, nechtělo se mi nic kreslit. I když nějakou myšlenku v záloze mám. Na tu si ale počkáme do zítřka, neli do ještě-víc-pozdějška. Abych vás však neochudil o pravidelnou dávku stripů, vytáhnu alespoň jeden, který byl včera zveřejněn v autorském klubu v rámci rubriky "Milujeme komiks". A protože já komiksy nejen miluju, ale také maluju, přidal jsem svou trošku do mlýna. Nebyl jsem sám, o čemž se můžete přesvědčit tady. Případně se sami zapojit do dalšího kola, které se bude věnovat 'Výpovědi'. Toto téma se však točilo kolem hrdinů. Já to pojal prostřednictvím pohádkových hrdinů mého mládí:


Snad se tedy zase brzy setkáme ve společnosti další komiksové sebranky...
Váš vyždímaný Džejkej

Vysoce návykový strip

8. února 2012 v 18:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jednou to přijít muselo. Já, jakožto častý autor tzv. karcio-poezie prostě občas motám své kuřácké choutky všude. Třeba do dnešního vysoce návykového stripu:


No zkrátka jsem si nemohl odpustit rýpnutí do rozporu tohoto tvrzení s tvrzením jiným, tedy že "Kuřáci umírají předčasně"... vím že to má své díry, ale nehledejte je. Dík...

Jo a tež bych rád upozornil, že tímto vás nechci nijak navádět ke kouření. Je to zlý zlozvyk. Už jen proto, že je to zlo už ve slově "zlozvyk"! Takže je to jen pro takové zlouny, jako ve stripu. Už jen ta nadbradka, nebo jak se tomu odborně nadáva... ta mluví za vše! Navíc kdybych vás chtěl navádět ke kouření, zvolím mnohem snazší, trochu přímější cestu... něco jako:


Proč taky chodit kolem horkého žvára, že ano...
Váš závislák, Džejkej

Džejkej pod palbou otázek + Strip ČSÚ

7. února 2012 v 19:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Prve bych rád hrdě prohlásil to, na co jsem zapomněl již v minulém článku.
Byl jsem osloven Bylinkou, zda nezodpovím pár jejích zvídavých otázek. Inu "proč ne", řekl jsem si a rozhovor odkýval. Pokud se tedy chcete dozvědět něco víc o mém bezfantazijním já, směřujte své kroky SEMKA. Jinak doporučuju pročíst si i ostatní rozhovory. Celkem fajn počtení. Bylinka je opravdu vyčerpávající tazatelka. Ovšem v dobrém slova smyslu! :-)

To byl rest ze včerejška. Teď již ale k dni dnešnímu. Po dlouhé době jsem přičichl k práci. Měla vůni barvy a ředidel. Nějakých 150 vodoměrů se díky mě hezky modrá a peněženka se pro změnu chvilku zazelená. Důvodem proč to píšu je to, že chci vypíchnout fakt, že následující strip vznikl právě při práci. Ono totiž jediné co může člověk dělat při natírání vodoměrů je buď poslouchat místně běžící rádio Čas, nebo se ho snažit ignorovat a přemýšlet. Já si vybral přemýšlení. A od přemýšlení to má k myšlení ne zas tak daleko... a od myšlení... ale to bych předbíhal:


Páč kdo jiný by na tom měl být s myšlením líp než takový myslivec, že ano...
tak na brzkou čekanou... eeeh... chci říct viděnou... teda... psát napsanou... žblept...
Váš Džejkej

Výlet do Afriky

6. února 2012 v 14:20 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Přeju fajn odpoledne, vespolek. Ač jsem to včera neslíbil, dnes vám opět nabídnu jeden čerstvý strip. Již několikrát jsme ve stripech cestovali do dalekých krajů. Dnes tomu nebude jinak. Koukneme se do Afriky. Na jednoho křováka. A když už jsme u toho... proč až teď jsem si uvědomil, že křovák je takový český výmysl, co s křovím nemá až tolik společného? Že jde nejspíš jen o klasický český překlad anglického "bušmén", což je spíš než od křoví odvozeno od buše, kde se vyskytuje a buduje svou kariéru. Ptám se proč jsem na to nepomyslel dřív?! Ale dost řečí, jdeme na strip:


Původně měla být v pozadí žirafa a stom. Jsem líny. Domyslete si je tam... dík...
Váš Džejkej

Dva melodicky zaměřené stripy

5. února 2012 v 23:53 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Páč jsem děsný kecal, svůj předevčerejší slib, že sem zítra, čímž pádem včera, nahodím další strip jsem nedodržel. Abych vám to tak trochu vynahradil, dnes nahodím rovnou dva. A oba melodicky zaměřené. K tomu mě inspirovalo jednou zákoutí webu autorských blogů. Jeden z nich se do jejich rubriky vešel, druhý jsem tématicky prošvihl, nicméně stejně se o něj s vámi podělím alespoň zde. Nejprve tedy ten již zveřejněný, který se točí kolem tématu "pop-music":A teď už hurá na onen bonusový, čerstvě dokreslený. Ten se zabývá původem techna:


Toť vše drazí přátelé! Snad jsem tedy odčinil své hříchy a ve vašich očích nebudu již nadosmrti označen jako lhář...
Chtěl jsem na zítřek rovnou slíbit další ale... po předchozích zkušenostech se raději nechte překvapit. Možná zítra, možná jindy. Stejně - co na tom sejde, což? :-)
Váš hříšník, Džejkej

Jeden zoufalý strip

3. února 2012 v 14:55 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Týden utekl jako voda a s tím novým připlulo i nové téma týdne. A proto je zde již tradičně také Džejkej a jeho dnes lehce zoufalý strip:


A pak že víra nepomáhá!
Tož to je z mojí strany vše páni a dámové, ale nezoufejte, již zítra se zde objeví zase další strip do sbírky...
Váš Džejkej

Je libo věštění z karet? Či snad výklad snu?

2. února 2012 v 16:50 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes to pojmeme opět tak nějak slavnoosobnostně (hmmm... fajn slovo). Přeneseme se navíc do světa tajuplného! Do světa magie! Do světa, kde se... ok, kašlete na to, tady je strip:


Jo... a rád bych podotknul, že když jsem kreslil takového Hitlera, nebo Stalina, byla hračka zajistit, aby se jim to podobalo... tady si až tak jistý nejsem... jsem navíc přesvědčen, že pro mnoho potenciálních návštěvníků zůstane strip nepochopen (ano, mám na mysly ty co se už u Hitlera zmateně tázali "co?"... ale vím, že ti stálejší z vás si už své jedna a jedna dohromady hravě dali... (a proto vás tak žeru lidi)... což konec konců ještě nezaručuje úspěch stripu, které si většinou tak trochu 'předtestovávám' na FejsBůku... tento chuděra zatím sklidil jen málo ohlasů, ale i přesto jej jeden z toho mála ohlasů označil dokonce za "vrchol mé dosavadní práce" :-) ... já bych mu zas tak nefandil...

Navíc je tento strip zcela převratným! Mezi všemi cca 30 stripy, které jsem již zhotovil se zde poprvé vyskytuje žena (i když vypadá jak indiánský prodavač CDček s exotickou hudbou) a černoch (a navíc hned takový... symbolický) <a jo... zapomněl jsem na Vánoční strip... tam už jeden vlastně byl... ale... to byl vysokoformátový strip, takže to se nepočítá> .
Pěkné sny přeje Džejkej