Březen 2012

Zelená představa

27. března 2012 v 22:19 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dneska si zas trochu odskočíme od světa stripů k lehce poetické tvorbě...
i když poezie je možná moic silné slovo na pár představ ubalených (ha... vidíte tu krásu slov? Aha... zatím asi ne...) do pár chaotických rýmů...
tak jako tak, obsahuje to jistou dávku mojeho pohledu na věc...
protože jo, občas je fajn odskočit si do té sousední dimenze, ať si jí říká kdo chce jak chce...
zdůrazňuju slovo občas...
ale to jen tak. :-)


Páč Vesmír je občas pěkná sviňucha!
Tož zas raz plác a mlask, děcka...
Váš Džejkej

Strip téměř vlastenecký

24. března 2012 v 20:10 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Není země jako země. Dneska v jedné z nich žijeme, za nějaký čas nás ta druhá přikryje. A tam dole už bude fuk, co jsme kdysi měli v občance. Přesto všechno jsou stále lidé, kteří jsou na to něco hrdí. Jedni, co to myslí v dobrém, druzí co si jen myslí, že to myslí v dobrém. Ti první jsou většinou fajn. Když ale pomineme tu krásně líčenou prvorepublikovou atmosféru, je vůbec možné být hrdý na tu naši malou zemičku? I o tom (teda... vlastně jenom o tom) je následující strip:


A kdyby se někdo náhodou ptal: Mě se tu zatím žije fajn. Teď jen doufat, že mi to vydrží i do té doby, než tu zem obehnanou hranicemi vyměním za zem obehnanou hřbitovní zdí. Ale to bude až za pořádnou hromadou stripů! :-)
Plác a mlask,
Váš Džejkej

Strip sloganoidní

21. března 2012 v 17:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
A že slovo jako 'sloganoidní' nemůže existovat? Já říkám, že může!
Páč jak jinak nazvat jedním slovem něco, točící se kolem sloganů, ha?
A proč že je vlastně důležité něco takto nazývat? To už prozradí dnešní strip:


Tak bacha na ně!
S přáním pěkného letního (Jo, letního! Něco se vám nezdá?) dne,
Váš Džejkej

Strip romanťický

15. března 2012 v 14:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
S Ť. Páč to je pak kurdek ta pravá romanťika! Ale teď k věci. A tou věcí je nečekaně strip. A to nečekaně je čekaně myšleno ironicky. Teda pokud jsem správně pochopil smysl ironie. Jak totiž má člověk pochopit smysl něčeho, co samo o sobě pravý smysl popírá? Ha? Ale radši honem od Fíliuse a jeho ségry Sofie k jiným dvou individuím, které se potkavší (nebo podkavyvší? Kdo ví!)na ulici přehazují pár slov. A ten pár je taky myšlen jen obrazně, páč konverzace o dvou slovech by byla tak malá, že by se vešla i do té konzervy. A jak jednou tu konzervu otevřete, máte co dělat, aby jste se zbavili jejího obsahu. Rychle se totiž kazí. A není nic horšího, než zkažený rozhovor. Ach, jak mě chyběly ty veselé hrátky se slovy... :-)


A domyslete si tam ten můj kopyrajt, páč jsem ve spěchu nemohl najít ten druhý obrázek, kde ho mám. Tenhle bez něj je totiž součástí onoho chystaného překvápka, o kterém mluvit nechcu... zatím...
Tak... eeeh... zatím...
Váš, slovně-frý-a-taky-stájlový, Džejkej

Strip přednáškový

14. března 2012 v 14:59 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jsou přednášky, které nudí, stejně jako jsou i ty, které zaujmou. A na jedné z těch zajímavých se ocitl i náš stripoidní kamarád:


Člověk si pak zkrátka neodpustí otázku "Jak to sakra myslel?!"...
Tak přeju fajn strávený den pí!
Váš Džejkej

Strip pravdomluvný

13. března 2012 v 11:12 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Určitě si pamatujete na televizní šou, která kdysi běžela na jisté nejmenované komerční stanici. To byla, dalo by se říci, taková hra na pravdu. Péťa Šiškoun tam tehdá zpovídal jisté pochybné individua na detektoru lži. Ve hře byl balík peněz, a na to lidi slyší. Jak se ale zbavit těch, kteří mají našlápnuto k výhře? Jak ušetřit pár melounů pro pana ředitele? No... jisté řešení by tu bylo:


A když jsem se minule loučil se slovy, že pravda vítězí, v dnešním stripu to platí dvojnásob!
Tož plác a mlask, děcka!
Váš krátkonohý Džejkej

Strip připitý

12. března 2012 v 18:29 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
'Jedna hodina ráno, vytáhnout klíče... hlavně potichu... tááák, to je ono... ani nebudu rožínat, hlavně nenápadně... nikdo nemusí vědět, kdy jsem se vrátil... teď už jen hezky... jé, miláčku, co ty tu?!'

I tak nějak by mohl být uvozen dnešní strip:


Jooo, žijeme holt v zemi, která hrdě hlásá, že pravda vítězí!

Jo a víte co je zvláštní? Postava ve stripu jakoby z oka vypadla jednomu méme kamarádovi. O to zvláštnější pak je, že to vůbec nebyl záměr! Postavy kreslím hodně frýstájlově a jak mě ruka vede. U tohodle chlapíka to šlo pěkně od ruky. O to větší překvapení byl konečný pohled na hotovou postavičku! Celý on! Svět je holt malý a xichtů poskromnu... :-)

Váš, haluzí překvapený, Džejkej

Strip městsko-hromadně-dopravní

10. března 2012 v 20:28 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Ach to MHD. Mnoha lidmi proklínané, pro jiné neodmyslitelný pomocník. Či snad oboje v jednom. Dlouho mi hlodalo v hlavě, jakýpak pěkný strip by se k tomuto tématu hodil. Bylo to přemýšlení těžké, ale nakonec jsem to vyřešil nějak takto:


A tím, jako obvykle, nechci nikoho napadat. I když... no... ne, nechci. Snad jen... ne, opravdu by to nemělo cenu.

Váš, pěšky chodící a šalinkartu nevlastnící, Džejkej

Dilema Dana Bárty

8. března 2012 v 14:50 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Je na čase vytáhnout na povrch další strip se slavným člověkem. I když tentokrát ne zas tak profláklým, jako jeho stripový předchůdci. I přes to však dovolte, abych vám představil Dana Bártu:


Otázkou zůstává, zda je Dan dost profláklý na to, aby byla profláklá i skutečnost, že ve svém volném čase vášnivě věnuje vážkologii... :-)

A dobrá zpráva nakonec: Objevilo se mi v hlavě pár dalších nápadů, takže když bude chuť, budou stripy zase trochu přibývat... :-)

Tak zas příště...
Váš Džejkej

Strip zapomenutý

7. března 2012 v 17:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dneska se podělím o jeden strip, který se měl původně objevit na blogu autorského klubu. Bohům žel spolu se Sikarovým blogem skončila i rubrika "Milujeme komiks", kterou měl pod palcem, a kde se následující strip měl objevit.

V posledním článku vyhlásil ještě poslední zadání na komix. To znělo "Výpověď". My se tedy dnes podíváme na to, že s výpovědí to může být všelijak. Některé jsou těžší, než by člověk na první pohled tušil. S některými se pak člověk může vézt celý svůj život. Ale to už začíná smrdět něčím vážným... co už. Hurá do historie:


Úsměvné? Smutné? Na každý pád bohužel pravdivé...
Váš, stripy opomíjející, Džejkej

Vinná teorie + linkový bonus

4. března 2012 v 16:39 | Džejkej
Na první pohled to možná vypadá, že má stripová existence prožívá krzi střední existence. Možná že je to i pravda. Ve skutečnosti se však právě ve stripovém zákulisí začínají rozjíždět velké věci. Nechcu zatím prozrazovat nic konkrétního, ale myslím, že fanoušci těchto stripů se mohou těšit. I když asi ne tak moc jako já sám. :-)

Teď ale k dnešnímu kousku: Nepochybně jste už slyšeli o tom, jak je víno zdraví prospěšné. Nic se prý ovšem nemá přehánět. Jenže... když ona je tu jedna komplikace v celé teorii. Nebo jen v tom, jak si onu teorii vyložil náš kolega?:


Ach, dostal jsem chuť na víno. Jo a osmnáctku ve stripu berte spíše tak nějak... symbolicky. Páč... víme své, že ano...

Teď již ale k bonusu. Tím je opět další říkanka do sbírky. I když tentokrát je možná říkanka ne tak docela vhodné označení...


Tak ať je ta vaše linka věčně obsazená...
Váš Džejkej