Květen 2012

Strip smrtelně reklamní

31. května 2012 v 13:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Jak s oblibou říkávám, 'Reklama je všude, a ještě dlouho bude!'. Mnozí se snaží na tomto faktu zbohatnout a nabízejí všelijakým podnik(ům/atelům) své návrhy, jak zajistit tuto propagační stránku i u nich. Hlavní věc je zaujmout potenciální zákazníky. Takzvanou cílovou skupinu. Ale... opravdu jde vždy tuto skupinu ještě zacílovat? Na to se mrkneme v následujícím stripu:


A ano, je to tak! Nechci to zakřiknout, ale inspirace se po menší tvůrčí pauze pomalu navrací a snad s sebou přinese i další várku stripů, na které se budete moct těšit. Nechcu nic zaručit, ale okolnosti tomu nasvědčují. V té chaotické době zkouškového a dalších problémů a starostí je tvorba stripů příjemným únikem a kompenzací toho zlého. A to jak pro mě, tak, doufám, i pro vás případné čtenáře a sledovače. :-)

A pro dnešek mi nezbývá už nic jiného, než se tradičně rozloučit klasickým
Plác a mlask!
Váš, z popela vzkříšený, leč s křídlama přistřiženými, fénix, Džejkej

Strip vznětlivý

30. května 2012 v 12:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Ano, vznětlivý. Ptáte se proč? Že ne? Co naplat, stejně vám to prozradím. Páč v dnešním stipu se opět objeví další z řady slavných hvězd. Tentokrát to bude mág perkusistického spiritualismu. Magor, který svými výstupy baví statisíce lidí. Ano, je to tak! Není to nikdo jiný, než sám Vlastík Plamínek! Tož ho společně přivítejme:


Napsal bych vám toho víc. Fakt že jo. Ale ještě jsem trochu zmožen ze včerejší Pravěké sešlosti, kdy mimo jiného byla oficiálně pokřtěna má sbírka stripů Stripšou (Huja hej!). Kdo tedy po ní zatouží, může se k ní dostat na některých akcích, kde bude mít merčík i Pravěk. Na jakých? Co já vim? Kdo hledá, najde.

Tož plác a mlask, děcka. Na závěr ještě trocha pochybné poezie, jež se mi, ne náhodou, vnukla do mysli krátce po probuzení. Zatraceně bolestivém probuzení... au... nazval jsem to Volné verše probudivšího se umrlce (mimo mísu: není náhoda, že rozdíl mezi umrlcem a umělcem tvoří jen jedno písmeno)

Srdce puká z žalu.
Nebo je to hlava?
Jo... bude to hlava.
A spíš než z žalu, z chlastu...
Tož ještě raz plác a mlask a zase příště...
Váš, společensky znavený, Džejkej

Strip spásný

23. května 2012 v 14:20 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Člověk se ani nenadál, a je tu pro velký úspěch opět další zkouškové období. Člověk oním pojmem nedotčen by možná na první pohled řekl, že budu tím pádem zavalen hromadou učení a na něco jako stripy nebude čas. Ten zbytek však ví, že právě opak je pravdou a já hledám jakoukoliv činnost, jež mě od učení odláká. A tak po dlouhé době se právě dnes, den před první zkouškou, můžete těšit z dalšího stripu z Karlovy dílny! Ba co víc, pro fandy a Františky... eeeh... fanynky, mám navíc i jedno překvápko. O tom ale až po dnešním, doufám, že dobře stravitelném, stripu:Ale teď již k onomu překvápku. Jak jistě víte, dlouho jsem si pohrával s myšlenkou stripů v něčem, čemu by se dala říkat knižní podoba. A světe div se, nemožné se stává skutečností! Již za necelý týden totiž bude pod záštitou undergroundového nakladatelství blogoznámé Lúmenn a Barbara Mamuta - Pravěk k dostání má tištěná sbírka stripů, jež jsem důmyslně pojmenoval Stripšou!
Ba co víc, pokjud jste z Krna a okolí, můžete přijít příští úterý (29. 5.) do místního klubu Boro, kde se uskuteční něco jako křest této sbírky! Vystoupí také další skvělí autoři, vystupující pod záštitou Pravěku a celou akci zakončí koncert Severských Bardů s následnou jamovačkou všech přítomných. Určitě je na co se těšit a když příjdete, neprohloupíte!

Pokud příjdete, těším se na vás, pokud nemůžete, nevěšte hlavu. Určitě bude podobných akcí více.

PS: Sliboval jsem report z mého historicky prvního koncertu, ale su zhniloš a nechce se mi psát, takže někdy příště... :-)

Váš zkouškově-obdobně-zatížěný Džejkej