Červen 2012

Strip vykuchaný... tedy... chci říct krásný

11. června 2012 v 22:54 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Drazí čtenáři,

Vítejte u dalšího kurzu lehce fiktivní historie. Dnes se podíváme opět do Anglie. Ba přímo do jeho srdce - Londýna. Roztočená kola průmyslu rachotí ze všech stran v radostných produkčních symfoniích. Avšak je zde i něco znepokojivého. Nebo spíš někdo. Jistý sériový vrahoun, který se brutálními vraždami prostitutek snaží poukázat na to, že krása je pomíjivá. A nebo je za tím něco jiného? Díky lehce poupravené historii, kde se jej podařilo dopadnout, se můžeme dozvědět jeho skutečné pohnutky. Ale to už bych prozrazoval příliš.


Vida. Nakonec se z něj vyklubal jen prostý gentleman, který nedal jen na zevnějšek, ale hleděl i na to, jaké jsou ženy uvnitř. I když nutno říct, že příliš romanticky to nepojal.

Tak plác a mlask, a buďte krásní!
Váš Džejkej

Strip pozitivně smýšlející

9. června 2012 v 13:50 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Možná jste si zvykli, že si tu čas od času zanadávám na Vesmír a všecky podobné nad-lidstvo-vské instituce. Ano, je to tu zase. Rozhodl jsem se však tentokrát to pojmout tak nějak stripově. Ten dnešní tak bude vesměs smutný. Teda alespoň pro hlavního aktéra - Mě. Nese nálepku "True story, bro."


Tak Plác a Mlask, děcka (tentokrát číst strašně smutně a zoufale).
Váš Džejkej

Strip normální

8. června 2012 v 14:55 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Je celkem normální myslet si, že jsme normální. Protože v našich očích může být normálním i to, co ostatní za normální zdaleka nepovažují. Já tu dnes ovšem nejsem od toho, abych se pitval ve významu 'normálnosti' či popisoval svůj pohled na ni. Pouze v krátkém stripu upozorním na jisté nebezpečí jejího užití třeba při takovém... popisu osob.


Holt není nad to, když se sejde chápavá společnost.

Tak zase jednou Plác a Mlask vespolek!
Váš Džejkej

Hledá se scénárist(k)a!

7. června 2012 v 16:59 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Včera jsem sice sliboval, že se tu dnes objeví strip, ale jak jste si u mě jistě zvykli, občas pěkně kecám!

Přesto bych rád sepsal jeden článeček. Vlastně takový verbovací článeček.


Říkanka Václavu Havlovi

6. června 2012 v 19:19 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes si od stripů trochu odpočineme. Koukneme se ale na jinou část mé tvorby. Konkrétně tu říkankovou.

Nestává se často, že bych někomu říkanku věnoval, avšak tato je šitá přímo na míru. A pokud jste si přečetli nadpis, asi nemáte pochyby o tom, komu. Ano, je věnována Václavu Havlovi. Pro mě ne ani tak prezidentovi, jako především skvělému dramatikovi. Snad se má tam někde, ať už je to kdekoliv, dobře.


A jak to vypadá se stripy? Žádné strachy. Na jednom již pracuji. Bude na současné téma týdne a pokud to klapne, objeví se zde zítra.

Do té doby Plác a Mlask!
Váš Džejkej

Strip taxikářský

5. června 2012 v 13:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Říká se, že kdo je připraven, není zaskočen. Připravným navíc prý přeje štěstí. Tak zatímco sám zanedbávám přípravu na pozítřejší (hmmm... líbivé slovo) zkoušku, ušetřený čas věnuju nesmyslnému pokuřování na balkóně a sledování zmoklých lidí. A aby mi to nebylo blbé, čas od času taky vytvořím nějaký ten strip. Podobně jako dnes. Čas na učení mi to sice neprodlouží, ale je to více produktivní, než to kouření...


Škoda, že tu hladu encyklopedií si nemůžu vzít i na následnou zkoušku... :-/

Plác a Mlask, bando...
Váš, pomalu a jistě stresující, Džejkej

Strip louhovaný

4. června 2012 v 1:01 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Je to již dlouhá doba, co jsem se vyjadřoval k tématu týdne nějakým tím barevným stripem. A když už návrat, řekl jsem si, že by měl být velkolepý! A když ne přímo velkolepý, tak velkoformátový. Z běžných tří okýnek jsem tak vytvořil okýnek osm. A že jsem si s těmi okýnky tentokrát vyhrál!

A o čempak že to je? No... jak jinak, než o čaji. A když už čaj, tak tradičně. A když už tradičně, tak po Anglánsku. Pět hodin je sice daleko, ale na trochu té fiktivní historie není nikdá brzy ani pozdě...


Tak snad se vám ta pohádka o 'čaji o páté' líbila. Jedno je jisté: minimálně mě, v tuto pozdní/brzkou hodinu bezpečně uspala. :-)

Tož Plác a Mlask, děcka!
Váš vypravěč fiktivní historie, Džejkej

Strip odpustkový

3. června 2012 v 14:39 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Dnes se mrknem na jednu z mnoha kapitol historie. Konkrétně do doby, kdy církevní hodnostáře napadla skvělá podnikatelská myšlenka. "Co bychom tak mohli ještě zpoplatnit?" ptali se sami sebe. No a pak jim to docvaklo! "Hříchy!" ty přece páchají v jisté míře všichni. Každý má už nasčítanou pěknou řádku dní určených v očistci. Za pár grošů jim tedy odečteme několik dní z 'výkonu trestu'. Tento systém se celkem ujal. Hříchů bylo po světě vždycky dost a myšlenka čistého svědomí měla svou hodnotu. Pak však přišel odpůrce. Jistý kazatel, který byl do své myšlenky doslova zapálený. Ten ovlivnil chod dějin na dlouhou dobu. To už je ale trochu jiná kapitola...


Dnešnímu stripu jsem navíc věnoval speciální péči, co se výzdoby týče. Nově tak jste svědky propracovanějšího pozadí. Snad se zalíbí. :-)

Tak zase jednou Plác a Mlask!
Váš Džejkej

Strip pokrokový

1. června 2012 v 14:49 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Ríká se že pokrok nezastavíš. Nejspíš na tom něco bude. Lidi jsou tvorové od přírody zvědaví. A když něčemu nerozumí, hledají vysvětlení ve věcech, kterým říkají Bůh. A tak s roztoucími znalostmi roste i počet ateistů. Což je ale věc na dlouhé povídání u píva. My nuceni se učit ve stavu střízlivém si musíme vystačit s okrajovým pohledem na pokrok v podobě následného stripu:Tož se mějte fajn a kráčejte směrem k vědění. Jen to nepřežeňte. Páč by z toho člověku mohlo hrábnout. Třeba takový Petr Fiala je rozumný, když si "některé otázky už prostě neklade".

Plác a mlask!
Váš Džejkej