Prosinec 2012

Pro ty, jež si přejí přání

31. prosince 2012 v 10:03 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Tak to zas tak nějak (ne)pěkně uteklo a máme tady konec dvoutisícíhodvanáctého roku našeho nového letopčtu (tež už by to zas mohli jednou vynulovat, kdo se s tím má počítat).

Tento rok byl pro mě, a hlavně pro tento blog, rokem hodně aktivním. Vždyť před rokem by šlo místní stripy spočítat na prstech jedné ruky. Dnes by těch rukou muselo být podstatně více. S nárustem stripů narůstala také komunita lidí, jež se za nimi časem vraceli a komentovali je pod jednotlivými články. Každá z těchto reakcí mě naplňovala dobrým pocitem a hnala k další tvorbě.

V polovině roku jsem ve velmi těsném boji, jež jsem již považoval za prohraný, zvítězil v soutěži o možnost změny designu blogu témat týdne. Je pravda, že projevem vděčnosti za toto vítězství bylo téměř půlroční odkládání samotného zprovoznění onoho kabátku, ale dočkali jsme se. Snad i tento krok vedl k další vlně publicity mého bezfantazijního čehosi. Aniž bych to tedy tušil, byl jsem později, hned dvakrát, nominován do soutěže o blog roku. Stále je pro mě nesmírným překvapením, že jsem se nakonec umístil na bronzové pozici v tak krásné kategorii, jakou je kultura. To ale ještě nemělo být všechno.

Vrcholem všeho toho ročního kybervesmírného putování se stalo zařazení mezi klub autorů. Čím dál více lidí začíná zpochybňovat prestižnost této skupiny, já si však této nálepky cením (jako zuby) a beru ji jako jakousi vizitku úspěchu blogu.

No... původně jsem vám všem chtěl jen popřát něco hezkého do nového roku, ale nakonec jsem se nevyhnul malému bilancování a vzpomínání. Tak doufám, že mi to projednou prominete a za odměnu alespoň posílám své přání:


Tak plác, mlask a bouch (sekt)!
Váš Džejkej

Pravěká pozvánka

11. prosince 2012 v 7:38 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Pravěk kam se podíváš. Tak to na první pohled vypadá. Dnes ale výjmečně nebude řeč o připravované adventuře, nýbrž o jednom podzemním nakladatelství, jež nese tento název.


A co že jsem si na něj takhle při úterku vzpomněl? Odpověď je jednoduchá: Dnes (11.12.2012) totiž ve stověžaté matičce Praze proběhne akce, kde vystoupí autoři, představující svá díla a dílka vydaná právě pod Pravěkem.

Pokud tedy nemáte dnes večer co na práci, určitě neprohloupíte, když se od osmi večer zastavíte v příjemné kafárně Exil na ulici Bubenečská 10. Mimo jiné autory zde pár říkanek zřejmě pronesu i já. Na místě navíc za pár šupů můžete zakoupit všechny jimi vydaná díla, a to včetně sbírky stripů, kterou jsem nazval Stripšou. Podpoříte tak další rozvoj tohoto nakladatelství.

Pro úplnost ještě FejsBůková událost: http://www.facebook.com/events/496357267064569/

Budu rád, když se tam případně potkáme a těším se na večer.

A možná.... možná příjde i Mamut... :-)

Plác mlask, vespolek!
Váš Džejkej

Strip Hitlerovský číslo 2

9. prosince 2012 v 13:53 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Je tomu už skoro rok, co jsem nakreslil strip z Hitlerovyy pracovny. Ten se postupem času stal velmi populární a k mému překvapení dokonce vesele koloval v několika skupinách na FejsBůku, kde sklízel úspěch. Inu řekl jsem si, že se k Dolfimu zase jednou podíváme. Chystá se totiž jeden z koncertů Reinharda Heydricha a... ale na to už se podívejte v dnešním stripu. :-)


Jsem zvědav, kolik zběžných návštěvníků mě nyní prohlásí za "nácka" a propagátora ideologie Třetí Říše... berme to jako takový průzkum... :-)

Tak se mějte fajn, plác a mlask, a tak vůbec...
Váš Džejkej

Strip masově vražedný

8. prosince 2012 v 20:07 | Džejkej |  Halucinační všehochuť
Lidé mají různé nápady. Některé jsou geniální, jiné zase nebezpečně hloupé. A občas... občas jsou tu i takové, které by šly zařadit do obou těchto kategorií.Uvidíme, jestli se za pár let třeba někdo inspiruje...

Zatím tedy plác a mlask!
Váš Džejkej

Komiksové cosi: Díl druhý

7. prosince 2012 v 9:51 | Džejkej |  Komiksové cosi
Dnešní probuzení bylo krapet jinačí. Dnes jsem se totiž probudil již jako člen autorského klubu. Juch!

A páč mám z toho patřičnou radost, radostně jsem při této příležitosti dokreslil druhý díl komiksového čehosi.

Ještě dodám, že první díl najdete pod tímhle odkazem a pokud chcete obrázek zvětšit (což, pokud si přejete přečíst obsah bublin, chcete), klikněte na onen komiks a vyskočí vám "plně rozlišený" v novém okně. ;-)

Závěrem ještě jedna maličkost. Kdyby měl někdo nějaké nápady na fajn název tohoto vznikajícího komiksu, nebojte se napsat návrhy, komentovat cizí návrhy, servat se kvůli tomu do krve či vytrhat si vzájemně vlasy... ale samozřejmě v míru a s láskou.

Plác a Mlask vespolek!
Váš, nyní již oficiálně autorský, Džejkej


Komiksové cosi: Díl první

5. prosince 2012 v 10:49 | Džejkej |  Komiksové cosi
Co si budeme nalhávat, stripoidní nápady poslední dobou váznou. A proto jsem se rozhodl zkusit něco nového. Komiks. Možná si řeknete, že je to to samé, ale není. Tento komiks by si měl časem budovat svůj vlastní příběh, svět a provázanost. Jestli se mu to povede, to je zatím napsáno pár světelných let za naší milou malou planetou, takže si na výsledek musíme počkat. Přesto už nyní můžete nahlédnout do prvního listu. Nutno říct, že z velké části je to bráno jen jakési komiksové procvičování kresbiček a jiných serepetiček dookola. Přesto se však pokusím, aby to nebyla jen změť náhodných znaků a čar. :-)

Dost už ale řečí, zde je první díl mého komiksového čehosi! (pro zvětšení klikněte na obrázek)


Dejte vědět, jak se vám to líbí, co vám vadí, co se naopak líbí... a já si to buď vezmu k srdci, nebo si řeknu "to je vůůůl!". :-)

Tak plác a mlask, já zas mizím!
Váš Džejkej