Sanctus Omni Zeman

25. května 2013 v 23:45 | Džejkej
Předem upozorňuji, že lidé nedotčení seriálem StarGate nejspíše následující souvislosti nepochopí.Před pár měsíci jsem se rozhodl, že shlédnu znovu celou hvězdnou bránu od začátku až do konce. V dnešních dnech jsem již u deváté řady tohoto kultovního seriálu. A právě tady mi to došlo!
Ta spojitost mezi naším současným prezidentem a Ori!

A tu podobu nechci hledat v mírně děsivém vzezření či šoupavé chůzi. Jde mi spíše o tu hlubší myšlenku celé věci. V prvé řadě se nabízí postoj "jen naše víra je ta pravá", která se dá interpretovat i slovy "jen já mám pravdu". Následuje pak otázka co s těmi, jež onu pravdu přijmout nechtějí. Tady je nutno přiznat, že Oriské řešení v podobě vyvraždění všech odpůrců je trochu drsnější, než 'pouhé' házení klacků pod nohy, jež si oblíbil pan Zeman. Co tu máme dále... ach ano! V neposlední řadě je tu oblíbená zbraň obou zmíněných - lež jako prostředek k dosažení svých cílů.

Svou sílu Oriové čerpají ze svých uctívačů. Pan prezident měl těchto uctívačů přes 54%. Narozdíl od Ori už si ale nemusí příliš lámat hlavu s tím, aby si je udržel, protože si touto silou nabil pomyslný akumulátor na pět let dopředu.

Pokud si to pamatuji dobře, Oriové byli nakonec poraženi. A to díky práci SGC. Nemůžu si tedy pomoct a v hlavě mi vrtá jedna zapeklitá otázka. Existuje v naší krásné republice nějaké takové SGC?


Co dodat... snad jen "Sanctus Omni Zeman! Sanctus Zeman!"

Váš Džejkej

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zrzavá Zrzavá | E-mail | Web | 26. května 2013 v 17:15 | Reagovat

Klasickou SG-1 jsem dlouho neviděla.
Já jsem spíš přes SGA. Wraithové jsou totiž narozdíl od Goa'uldů a Ori nepokrytě zlí a nikomu nelžou. :-D

2 Já... Já... | 7. dubna 2014 v 7:23 | Reagovat

Blahoslaven budiž... ty. Bože, další Schwarzen-Nácek... Kdyby jsi byl trochu inteligentní, tak by jsi si všiml, že Zeman je sice trochu namyšlený, ale to je pouze charakterová vada, která nijak neovlivňuje jeho nadprůměrnou znalost politologie, sociologie a schopnost rozumě uvažovat. Kdyby jsi místo čučení na seriály radši přemýšlel o tom, jestli není čas na vlastní názory. :D Až vyrosteš, tak pochopíš ;-)

3 Zase já... Zase já... | 7. dubna 2014 v 7:56 | Reagovat

Pardon, že ještě otravuju, ale zajímal by mě tvůj argument, proč volit Schwarzenberga. Já nevím jak ty, ale mě se nechce například "vracet" pohraničí Němčourům :D Taky mi nejde na rozum proč bych měl nechat řídit naší republiku nějakého cizáka. Plus bych byl rád, kdybych svému prezidentovy rozuměl alespoň jedno slovo když mluví :D

4 Hen Hen | 10. července 2014 v 14:52 | Reagovat

Pokud si libuješ v rétorice SG tak Schwarzenberg je takoví wraitík:-) A mimochodem patřím k Zemanovým voličům.

Sanktus Zeman, Omni Zeman, Sanktus Omni Zeman:-)

5 Džejkej Džejkej | E-mail | 14. října 2014 v 13:04 | Reagovat

Po dlouhé době jsem se přišel mrknout na svůj blog, který už dlouho leží ladem, proto pozdní reakce.

[2]: : Chvíli jsem uvažoval, zda se jen nepousmát a jít dál. Druhý příspěvek mě však přímo vyzývá k reakci, proto myslím, že je slušností vyjádřit se k němu.
Předem bych rád upozornil, že v článku nikterak nevyzdvihuji pana Schwarzenberga, proto příliš nerozumím  označení mojí maličkosti za "Schwarzen-Nácka" (samo ono spojení si moc ruku v ruce nejde, což jistě uznáš, pakliže znáš alespoň trochu osudy rodu Schwarzenbergů). Nepopírám, že jsem při prezidentské volbě dal hlas panu Schwarzenbergovi. Dělá to ze mě ale automaticky jeho bezmezného uctívače? Jistě si odpovíš sám.
Ač to tak třeba nevypadá, v tvém příspěvku je i něco pozitivního na mou adresu. Dle něj jsem totiž alespoň "trochu inteligentní". Nepopírám totiž, že pan Zeman má cenné zkušenosti z politiky a jeho názory jsou často rozumné. Jistě, má i názory, se kterými nesouhlasím, ale ukaž prstem na člověka, který má ve všem stejný názor jako ty a zjistíš, že i on ukazuje na tebe, protože se jedná jen o odraz v zrcadle.
Na začátku jsem psal, že jsem uvažoval, zda se nad reakcí jen nepousmát. Onen úsměv měl původ hlavně v tvé větě o vlastních názorech a následném příspěvku vyčítajícím přesně ty nedostatky, které volební tým pana Zemana tak rád vyzdvihoval, kosmeticky upravoval k obrazu svému a následně jimi zaplňoval mysl potenciálních voličů.

Trošku mě mrzí, že reaguji s takovým obrovským odstupem času, protože bych byl rád, kdyby se tato reakce k tobě dostala a ty tak měl možnost posoudit můj pohled na věc. Upřímně si myslím, že tvůj komentář byl nerozvážný, ale sám vím, že jsem mnohokrát sám napsal něco, co jsem s odstupem času považoval za hloupé, takže tě za něj nechci nikterak soudit. Ostatně i tento článek bych dnes asi psal trochu... řekněme opatrněji než tehdy, kdy byl přímou reakcí na můj pocit z negativní politické kampaně a jejího výsledku. Především šlo ale hlavně o legraci. A tu je nutno brát za každých okolností s nadhledem.

[4]: : V tom případě se, chudák, už asi dost dlouho nekrmil... :-)

6 Usirew Usirew | 15. května 2015 v 16:01 | Reagovat

Wraitové nejsou zlí, jen chtějí přežít. Vlk taky není zlý protože loví pro obivu

7 VOJTAAKK VOJTAAKK | 21. února 2017 v 14:55 | Reagovat

[2]: Ty jsi trochu stupâk, to přirovnání je geniální, stejně jako samotný obrázek. Sanctus Omni Zeman.
Sanctus Zeman.
Omni Vidente, Zeman. Ori. 8-O

8 Caseymon Caseymon | E-mail | Web | 22. září 2017 v 16:41 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more...</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama